5 Nisan 2016 Salı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında, Ensar Vakfı'nda tecavüze uğrayan çocuklar için "Bir defaya mahsus bir olay" diyen  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlunu'nu eleştirerek, "Birilerinin önüne yatmış vaziyette" dedi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için söylediği sözlerin kendisine ait olmadığını belirterek “Kullandığım ifade bana ait değildir. Siyasi literatüre AKP tarafından sokulmuştur. Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım” dedi.

Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen eleştirilere karşılık yaptığı açıklamada, “Kullandığım cümle, Türk siyasi hayatına AKP’li bir bakan tarafından kazandırılan bir cümle. Cümle bana ait değil. Rıza Zarrab için söylenmiş. ‘Kimse sana birşey yapamaz, ben senin önüne yatarım’ denmiştir. Dolayısıyla bu cümle benim sıfırdan bulduğum bir cümle değil. İkincisi, bu cümleyi kadın erkek diye ayırmak da başlı başına bir gaf. Bir bakana kadın veya erkek diye bakmak da yanlıştır. Bakan bakandır. O koltuğa oturuyorsa, onun kimliği cinsiyeti önemli değildir. Bu eleştiriyi, bu cümleyi kullanan ben değilim, bu cümleyi kullanan onların kendi bakanları” dedi.