14 Şubat 2016 Pazar

MHP'den Suriye'ye kara operasyonu tepkisi

MHP'den Suriye'ye kara operasyonu tepkisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Suudi Arabistan ile birlikte Suriye'de bir kara operasyonu yapılabileceği açıklamalarına sert tepki geldi. Bahçeli, "Suudi Arabistan ile yan yana geliniyorsa netice çok kötü tahminlerin ötesinde feci olaylara kapı aralayabilecektir" dedi.

Suudi Arabistan ile Suriye'ye yapılması planlanan kara operasyonu için sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklaması şöyle:
"Dışişleri Bakanı 'kara operasyonu lazım' sözleriyle AKP'nin nasıl bir anlayışta olduğunu deşifre etmiştir. Elbette hükümet ülke güvenliğini korumak, sınırlarımızın ötesinden kaynaklanan vahim tehlikelere karşı etkili ve caydırıcı önlemler almak mecburiyetindedir. Ancak küresel projeleri temin ve takviye için herhangi bir askeri operasyon planlıyor ve bu maksatla Suudi Arabistanla yan yana geliniyorsa netice çok kötü, tahminlerin ötesinde feci olaylara kapı aralayabilecektir. Türkiye yabancı başkentlerde kurgulanan şiddet ve vahşet senaryolarına taşeronluk yapamayacak, aksi halde akıbet korkunç olabilecektir"