31 Temmuz 2018 Salı

10 EKİM 2015 GÜNÜ BARIŞI KATLETTİLER

10 EKİM 2015 GÜNÜ BARIŞI KATLETTİLER
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya 10 Ekim Ankara katliamının bugün başlayacak ve üç gün sürecek karar duruşmasından önce yaptığı açıklamada, “Tüm istihbarat bilgilerine rağmen, Suriye’den ellerini kollarını sallayarak, hiçbir engele takılmadan, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’ya kadar gelen, IŞİD üyesi “öfkeli gençler” büyük bir katliam yaptılar. Katliamın üzerinden daha dakikalar geçmişti ki gelen emirlerle, meydan itfaiye ekipleri tarafından yıkanıp temizlendi! Bütün deliler yok edildi! O gün bugündür, “adalet” dilsiz kaldı. Geçen zaman acılarımıza acı kattı… Ankara katliamının üzerinden tam 3 yıl geçti. Geçek sorumlular, azmettiriciler hala bulunmadı.” dedi.

Yıldırım Kaya, “Bugün, 3 gün sürecek, 10 Ekim Ankara katliamı karar duruşması, Sincan Cezaevi Kampüsünde başlıyor. 31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında biz de orada olacağız! Barış için can veren yoldaşlarımız için… Adaletin yok edildiği bir ülkede 10 Ekim için adalet arayacağız.” açıklamasını yaptı.


İşte Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın o açıklaması:

10 Ekim 2015 Günü Barışı Katlettiler
O gün, “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” için Türkiye’nin dört bir yanından gelenler, Ankara Garı önünde toplanmaya başladı. Çocuklar, gençler, kamu çalışanları… Çok önceden katliam planlayanlar da oradaydı… Bombaları ardı ardına patlattılar, 103 barış güvercinimizi katlettiler…

Tüm istihbarat bilgilerine rağmen, Suriye’den ellerini kollarını sallayarak, hiçbir engele takılmadan, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’ya kadar gelen, IŞİD üyesi “öfkeli gençler” büyük bir katliam yaptılar.

Katliamın üzerinden daha dakikalar geçmişti ki gelen emirlerle, meydan itfaiye ekipleri tarafından yıkanıp temizlendi!

Bütün deliler yok edildi!
O gün bugündür, “adalet” dilsiz kaldı.
Geçen zaman acılarımıza acı kattı…

Ankara katliamının üzerinden tam 3 yıl geçti. Geçek sorumlular, azmettiriciler hala bulunmadı!
Bugün, 3 gün sürecek, 10 Ekim Ankara katliamı karar duruşması, Sincan Cezaevi Kampüsünde başlıyor. 31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında biz de orada olacağız!

Barış için can veren yoldaşlarımız için…

Adaletin yok edildiği bir ülkede #10EkimİçinAdalet arayacağız!

Yıldırım Kaya
CHP Parti Meclisi Üyesi
Ankara Milletvekili
31 Temmuz 2018