22 Haziran 2018 Cuma

İKNA EDEMEDİĞİMİZ KİMSE KALMAYACAK İDDİASIYLA ÇALIŞIYORUZ BİZ BU MAÇI ALACAĞIZ BAŞKA YOLU YOK!İKNA EDEMEDİĞİMİZ KİMSE KALMAYACAK İDDİASIYLA ÇALIŞIYORUZ
BİZ BU MAÇI ALACAĞIZ BAŞKA YOLU YOK!
CHP Parti Meclisi Üyesi, Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı, Eğitim Sen’in kurucusu ve ilk Genel Başkanı Yıldırım Kaya ile 24 Haziran seçim çalışmalarını konuştuk.

Ankara CHP 2. Bölge Milletvekili adayı Yıldırım Kaya çok yoğun bir seçim çalışması yürütüyor. 27 Mayıs 2018 Pazar günü, 3 bin kişinin katılımı ile Keçiören Etlik Caddesinde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaparak çalışmalara başladıklarını söyleyen Yıldırım Kaya, “Ankara 2. Bölge’de elini sıkmadığımız, kapısını çalmadığımız, ziyaret etmediğimiz, en önemlisi de “ikna edemediğimiz kimse kalmayacak” iddiasıyla yola çıktık” diyor.


İşte Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya’nın açıklamaları:
Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı olmadan önce de Parti Meclisi Üyesi olarak çok yoğun bir çalışma programım vardı. Ancak baskın seçim kararından sonra büyük bir heyecan ve azimle 24 saatin dahi az geldiği bir çalışma sürecine girdik.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 15 milletvekili hamlesiyle baskın seçim oyununu bozdu. İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile “söz konusu vatansa gerisi teferruat” diyerek, “Millet İttifakı” kurulması, halkta büyük bir umut yarattı. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığının açıklanması ise meydanlarda büyük bir coşkuya dönüştü.

Bir araya gelemeyecekleri düşünülen siyasi partilerin, Türkiye’nin geleceği için kader birliği yapması, toplumda büyük heyecan yarattı. Toplumsal barışımız için çok değerli bir adım attığımızı görüyoruz. Biz de Türkiye’nin çok önemli bir dönemeçten geçtiği bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Ankara 2. Bölge’de elini sıkmadığımız, kapısını çalmadığımız, ziyaret etmediğimiz, en önemlisi de “ikna edemediğimiz kimse kalmayacak” iddiasıyla çalışıyoruz. Sabah 09.30-10.00’da başlayan çalışma programımız gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Canla, başla mücadele eden İl ve ilçe örgütlerimizle koordineli bir şekilde, her gün yeni yüzlerin katıldığı, partili partisiz toplumun her kesiminden vatandaşımızın desteği ile çalışmalarımızı yürütüyoruz.

1000 metrekarelik 3 katlı Seçim Koordinasyon Merkezimizde, ilçelerimizin diğer seçim büroları ile koordineli çalışmalarını yürüttükleri masaları var… Seçim Koordinasyon Merkezinde her şey devrimci dayanışma ruhuyla yürütülüyor. İşbölümü var, imece usulü çalışma var, karınca misali güç birliği yaparak çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bütün bu çalışmaları yürüten, koordine eden işbölümü yaptığımız bir de çekirdek kadromuz var… Onlar gece, gündüz, her daim iş başında. Merkezimize gelen ziyaretçilerle ilgilenenler, çay servisi yapanlar, yemekleri hazırlayanlar, afişleme yapanlar, resimlerimizi çekenler, çalışmalarımızı sosyal medyada anında paylaşanlar, videoları çekenler, günlük programları hazırlayanlar, basın açıklaması hazırlayanlar…

Gerektiğinde ayrı ayrı, ihtiyaç olduğunda imece usulü ve dayanışma ruhuyla çalışmaları yürütüyorlar.

Her gün gündeme ilişkin değerlendirmelerimizi, ziyaret ettiğimiz yerlerdeki sorunları, talepleri ve çözüm önerilerimizi, bir basın açıklaması yaparak tüm Türkiye’ye duyuruyoruz.

Sabah ziyaretlerimiz, gittiğimiz İlçenin Kaymakamlığını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek başlıyor… Esnaf ziyaretleri, pazar ziyaretleri ve alan çalışmalarıyla devam ediyor. Dernekler, yöre dernekleri, sendikalar, TSK’larda toplantılar ve ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Gittiğimiz her yerde okullarımızı ve öğretmenlerimizi ziyaret ediyoruz. Fabrikalarda işçilerimizle kucaklaşıyoruz. Seçim Koordinasyon Merkezine gelen ziyaretçilerimizle toplantılar ve görüşmeler yapıyoruz.

Her günün sonunda kahvehane toplantıları ve ev toplantıları yapıyoruz. Gecenin geç vakitlerinde afişlemeye çıkıyoruz. Afişleme çalışmalarımız gece 02.30-03.00’a kadar devam ediyor…

Ramazan ayı boyunca da halkımızla Seçim Koordinasyon Merkezi’nde iftar açıp, sahur yaptık. Anadolu’nun dört bir yanından Ankara’ya göç eden, burada hayat mücadelesi veren bozkırın yiğit insanları; Kırıkkaleli, Kırşehirli, Çorumlu, Çankırılı, Tokalı, Sivaslı vatandaşlarımızın iftar sofralarına konuk olduk. 3000 bin Yozgatlı vatandaşımızla iftar sofrasında buluştuk.

Keçiören İlçe Örgütümüzün İncirli Parkı’nda düzenlediği gençlik şöleninde halkımızla iftar açıp, kucaklaştık.
Biz saraylarda halkın önüne bariyerler çekerek iftar açanlardan hiç olmadık. Halkın sofrasında olduk hep. İftarı da halkın sofrasında açtık, sahurları da halkın sofrasında yaptık. Halkımız iftar sofralarını, sahur sofralarını bizimle paylaşmak istiyor, katılamadıklarımız gönül koyuyor.

Kadir Gecesi’nde, camilerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın kandillerini kutladık, 5000 bin adet lokumlu kandil şekeri dağıttık.

Ramazan Bayramı’nda da halkımızla kucaklaştık, Ankara 2. Bölge’de bulunan hastaneleri ziyaret ederek hastalarımıza acil şifalar diledik.


Seçim kampanyamızda çocuklarımıza La Fontaine masal CD’leri, hikaye ve bulmaca kitapları hediye ediyoruz. Okul öncesi çocuklarımız için çizim ve boyama kitapları veriyoruz. Çocuklarımız gülsün diye sloganlarımızın yer aldığı rüzgar gülü ve balonlar dağıtıyoruz.

Çocuklarımızın gelişimine yönelik yürüttüğümüz seçim kampanyamız, aileler tarafından da çok olumlu karşılandı. Televizyondan rüzgar gülünü, boyama kitaplarını, hikaye kitaplarını görüp telefonla arayarak bize de gönderin diyen vatandaşlarımız oluyor… Arayıp çocukları için kitap, rüzgar gülü isteyenlere de kargo ile gönderiyoruz.

On binlerce CHP amblemli kalem ve çakmağı kahvehanelerde, sokaklarda, ziyaret ettiğimiz kurum ve kuruluşlarda dağıttık.

Seçim kampanyamızda muhtarlarımızı da unutmadık. Muhtarlarımızı tek, tek ziyaret ettik/ediyoruz. Ağustos 2017 yılında Çanakkale’de düzenlediğimiz Adalet Kurultayı’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen muhtarlarla “Muhtarlara Adalet Çalıştayı” yapmış, onların taleplerini kitaplaştırmıştık. Muhtarlarımızın taleplerini 2018 CHP Seçim Bildirgesi’ne de koyduk. “Muhtarlara Adalet Çalıştayı” kitabımızı yeniden bastırarak Ankara 2. Bölgede bulunan 513 muhtarımıza bayram kutlaması mektubumuzla birlikte gönderdik.
Koordinasyon Merkezimize, yaptığımız seçim çalışmalarından duydukları memnuiyetlerini bildirmek için gelen çok sayıda seçmenimiz oluyor. Çay şeker alıp getirenler de var, çorbada tuzum olsun diye 10 TL bağış yapan da var. Tüm giderlerimiz gönüllülerimizin bağışlarıyla karşılıyoruz.

Devrimci bir öğretmen olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, seçim çalışmalarımızı devrimci bir disiplinle yürütüyoruz. Her şeyden önce büyük bir dayanışma, özveri ve ekip çalışması var.

Çok duygusal anlarımız da oluyor. 1987 yılında okuttuğum öğrencilerimin Seçim Koordinasyon Merkezimize gelerek destek vermeleri, ”Hocam bu maçı alacağız, nasıl ki okul takımını şampiyon yaptıysak, bu seçimde de şampiyon olacağız” demeleri beni fazlasıyla duygulandı ve mutlu etti.

Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Çubuk, Akyurt Kalecik, Çamlıdere, Kızılcahamam, Güdül ve Kahramankazan ilçelerinden oluşan Ankara 2. Bölge, CHP’nin oylarının düşük olduğu bir bölgemiz olmasına rağmen, halkın ilgisi umudumuzu arttırıyor.

Halkın kutuplaşmadan bıktığını, huzur istediğini her gittiğimiz evde, her oturduğumuz sofrada, her sıktığımız elde, her sarıldığımız candan duyuyoruz.

Biz de halkımıza söz verdik herkesi kucaklayacağız, bu ülkeye huzuru getireceğiz… Dünyanın en güzel yeri Anadolu topraklarını; mutlu, huzurlu insanların yaşadığı bir cennet ülke yapacağız…

Biz bu maçı alacağız, başka yolu yok!

Huzur için geliyoruz…

Yıldırım Kaya
CHP Parti Meclisi Üyesi
Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı
22 Haziran 2018