4 Haziran 2018 Pazartesi

CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Yıldırım Kaya, eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’i ziyaret edip, CHP’nin polislere 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağı müjdesini verdi.


Değerli Basın Emekçileri;
Bugün eski İçişleri Bakanlarımızdan Sayın Hasan Fehmi Güneşi ziyaret ettim. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Seçim çalışmalarımıza ilişkin sohbet ettik, değerli deneyimlerini bizimle paylaştı. CHP Seçim Bildirgesi’nde, kamu çalışanlarına, özellikle de polislere ilişkin düzenlemelerimiz hakkında bilgi verdim.

Sayın Bakanımıza, CHP iktidarında, kamu çalışanları arasında ücret adaletsizliklerini kaldıracağımızı, polisimize de 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağımız müjdesini verdim.

CHP 2018 Seçim Bildirgesi’nde kamu çalışanlarını rahatlatacak düzenlemelere yer verdi:

 Kamu çalışanları arasındaki ücret adaletsizlikleri ve ek ödeme farklılıkları giderilecek.

 Öğretmenlere, hemşirelere, polise, din görevlilerine ve ceza infaz ve koruma memurlarına 3600 ek gösterge hakkı tanınacak.

 Astsubaylarda 1/4’e yükselenlere 4800 ek gösterge hakkı tanınacak. Göreve başlangıç düzeyleri 9/2’ye çıkartılacak.

 Kamu personelinin işe alımlarında ve işte yükseltilmesinde liyakat esas alınacak.

 Görevde yükseltme ve unvan değişikliği için düzenli sınav yapılacak. Bu sınavlar bağımsız, adil, objektif ve şeffaf olacak.

 Zorunlu rotasyon adı altında yapılan sürgünlerin önüne geçecek geçmiş uygulamaların yarattığı mağduriyetler giderilecek.

 Tüm eş durumundan atama talepleri en kısa zamanda çözüme kavuşturulacak.

 Tüm kamu çalışanlarını kapsayacak sicil affı getirilecek.

Yıldırım Kaya
CHP Parti Meclisi Üyesi
Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı
4 Haziran 2018