9 Mayıs 2016 Pazartesi

Eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten: Kimin Başbakan olacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek

Eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten: Kimin Başbakan olacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek
Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten, "Kimin Başbakan olacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirleyecek" dedi

AKP Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten, AKP'nin liderinin Erdoğan olduğunu söyledi. İçten, "Recep Tayyip Erdoğan parti içerisinde Cuma İçten de dahil olmak üzere kimi seçerse seçseydi Başbakan olur muydu bu ülkede elbette olurdu" dedi.

 Cuma İçten’in açıklamaları şöyle:

"Başbakan kendi iradesi ile böyle bir karar aldığını kamuoyu ile paylaşmıştır. Ak Parti'nin kurucu iradesi ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Recep Tayyip Erdoğan parti içerisinde Cuma İçten de dahil olmak üzere kimi seçerse seçseydi Başbakan olur muydu bu ülkede elbette olurdu. Bu bir reel durumdur. Dolayısıyla hala Ak Parti'nin kurucusu olan ve Ak Parti'ye oy verenlerin hepsinin de lider olarak gördüğü tek bir kişi vardır oda Reis'tir. Reis'in toplumda ve kamuoyunda karşılığı malum, ortada, kişisel oyları yüzde 52 civarında, dolayısıyla Reis'in duruş sergilediği, adres gösterdiği birisinin de Ak Parti tabanı içerisinde kabul görmesi doğal bir durumdur. Reis'in belirleyici olması gerektiğini, doğrunun da bu olması gerektiğini düşünenlerdenim. Reis'i de tanıyan birisi olarak bunu ifade ediyorum."