17 Mayıs 2016 Salı

Bülent Arınç'ın katılacağı çalıştay Üniversite Rektörlüğünce güvenlik gerekçesiyle iptal dildi

Bülent Arınç'ın katılacağı çalıştay Üniversite Rektörlüğünce güvenlik gerekçesiyle iptal dildi 
Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Turgut Özal Üniversitesi'nde katılacağı "Anayasa Çalıştayı" güvenlik gerekçesiyle Rektörlük tarafından iptal edildi 

Bülent Arınç'ın bugün saat 13:30'da Turgut Özal Üniversitesi'nde katılacağı "Anayasa Çalıştayı", provokatif olaylar çıkabileceği gerekçesiyle iptal edildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Arınç, "Bu gerekçeye ihtimal vermemekle birlikte alınan bu karara uymak durumundayım" dedi.

İşte Arınç'ın o açıklaması:
"Bugün konuşmacı olarak katılacağımı duyurduğum Turgut Özal Üniversitesi’ndeki Anayasa Çalıştayı, rektörlüğün son dakikada aldığı bir kararla iptal edilmiştir. 
Rektörlük, ankara Emniyet müdürlüğü yetkililerinin, “provokatif olaylar çıkabileceği” şeklindeki ikazlarını iptale gerekçe olarak göstermiştir. 
Bu gerekçeye ihtimal vermemekle birlikte alınan bu karara uymak durumundayım. 
Sevgili öğrenciler, izah ettiğim sebeplerden ötürü bugün sizlerle birlikte olamayacağımı üzülerek bildiriyorum. 
Gerek bugün Turgut Özal Üniversitesi’nde gerekse daha önce başka üniversitelerde, “davet kendilerinden gelmesine rağmen” yaşanan iptaller hakkında ve diğer konularda 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Twitter üzerinden açıklama yapacağımı da kamuoyuna saygıyla bildiririm.