25 Nisan 2016 Pazartesi

Kılıçdaroğlu'ndan elini sıkmayan Erdoğanan'a: Yüreğinde kin besleyenleri insan yerine koymamak gerek

Kılıçdaroğlu'ndan elini sıkmayan Erdoğanan'a: Yüreğinde kin besleyenleri insan yerine koymamak gerek
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Anayasa Mahkemesi'ndeki törende elini sıkmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştiri geldi. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin bir soruya, "Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım." dedi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'ndeki törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı protokol gereği ayakta karşıladı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aykta bekleyen Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadan önünden geçip gitti.  

Konuya ilişkin bir gazeteci Kılıçdaroğlu'na "Anayasa Mahkemesi'ndeki törende kameralara Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmama görüntüleriniz yansıdı. Hem bununla ilgili hem de AYM Başkanı Arslan'ın konuşmasıyla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?" şeklinde bir soru yöneltti. Kılıçdaroğlu, "Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım." dedi.

İşte Kılıçdaroğu'nun o açıklaması:
"Sayın Cumhurbaşkanının el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum, bu topraklar Mevlana'yı yetiştirdi, Hacı Bektaşı Veli'yi yetiştirdi, Yunus Emre'yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım."