29 Kasım 2015 Pazar

Selahattin Demirtaş: Diyarbakır'da üç can uğurladık

Selahattin Demirtaş: Diyarbakır'da üç can uğurladık
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Elçi'nin ailesine başsağlığı dileyen Demirtaş, "Aslında Diyarbakır'da üç can uğurladık .Her biri ana baba evladıdır. Her birinin yakın acısı vardır. Hepsinin acısını yürekten paylaştığımızı ifade etmek istiyorum ve her biri için bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. 

Tahir Elçi'nin barış elçisi olduğunu söyleyen Demirtaş şu açıklamayı yaptı:
"Bu topraklar acıların her zaman en büyüğünü en fazlasını gördü. Gereğinden fazla kan aktı. Biz, bir tek insanımızın dahi ölmeyeceği yarın yaratmak için mücadele ediyoruz. Tahir Elçi de yitirdiğimiz barış elçilerinden biriydi. Yaşam hakkını kutsal bilerek ayrım gözetmeksizin, üstündeki üniformaya bakmaksızın Allah'ın yarattığı her kula aynı kıymeti vermek, aynı değeri vermek her birini canım kadar aziz bilmek cesaret ister. Tahir Elçi o cesaretli insanlardan biriydi. Hepimiz öyle olmak zorundayız. Başka türlü bu topraklarda acıya son veremeyiz."

"Aslında Diyarbakır'da üç can uğurladık .Her biri ana baba evladıdır. Her birinin yakın acısı vardır. Hepsinin acısını yürekten paylaştığımızı ifade etmek istiyorum ve her biri için bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.