15 Eylül 2015 Salı

CHP Vatan Partisi ile seçim ittifakı yapacak mı

CHP Vatan Partisi ile seçim ittifakı yapacak mı 
Vatan Partisi'nin 1 Kasım'da yapılacak seçimlere katılıp katılmayacağı tartışılırken, CHP, Vatan Partisi ittifakı daha sık konuşulmaya başlandı.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,Vatan Partisi ile ittifak yapılıp yapılmayacağına ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Görüşmeleri bir ittifak görüşmesi değil de Türkiye’nin geleceği açısından bu çerçevede ele almak daha doğru olacaktır” dedi 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Vatan Partisi ile ittifak yapılıp yapılmayacağına ilişkin açıklaması şöyle:
“Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Perinçek İstanbul’da bir görüşme yaptıkları doğrudur. Bu görüşmenin sonrasında Sayın Genel Başkan, beni görevlendirmiştir. Vatan Partisi çerçevesinde de bir başka arkadaşımız görevli, çeşitli görüşmeler yapıldı. Bir ittifak görüşmesi değildir. Bizim yaptığımız görüşmeler de bir ittifak görüşmesi değildir. Bir seçim ittifakı söz konusu değildir, ancak seçim sürecinde Türkiye’nin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında Türkiye’de bütün siyasal partiler için bu geçerlidir, seçim sürecinde CHP’nin iktidarını kurma ve CHP’ye destek verme konusunda ortaya çıkabilecek iradeleri biz memnuniyetle karşılarız. Bu çerçevede gelen bütün görüşme taleplerine açığız. Milletvekili adaylıkları üzerine bir pazarlık gibi bir pazarlık ya da görüşme söz konusu değildir. Görüşmeleri bir ittifak görüşmesi değil de Türkiye’nin geleceği açısından bu çerçevede ele almak daha doğru olacaktır” dedi.