2 Ekim 2014 Perşembe

Kız Çocuğuna Cinsel Tacizde Bulunan Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi

Kız Çocuğuna Cinsel Tacizde Bulunan Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi
Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde 2008 yılında 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunmaktan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan Hüseyin Üzmez İstanbul'daki Metris Cezaevi'nden tahliye edildi. 83 yaşındaki Hüseyin Üzmez, psikolojik sorunları ve prostat rahatsızlığı nedeniyle, cumhuriyet savcısı tarafından 'cezanın infazının ertelenmesi' kapsamında tahliye edildi.

Psikolojik rahatsızlıklarının yanı sıra prostat hastası olan, kulakları yeterince duymayan Hüseyin Üzmez, bu sağlık sorunları nedeniyle 13 Aralık 2012 günü Bursa'da Muradiye Devlet Hastanesi'nden heyet raporu aldı. Hüseyin Üzmez nakledildiği Metris Cezaevi'nden, bu heyet raporu da dikkate alınarak, cumhuriyet savcısı tarafından 'hastalıkları iyileşinceye kadar' '5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun' kapsamında tahliye edildi.

Hüseyin Üzmez sağlığına kavuşunca kalan 4 yıl 7 ay 4 gülük cezasını çekmek üzere yeniden cezaevine girecek.

Bu arada olayın ardından Bursa'da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan ve daha sonra ailesine teslim edilen B.Ç.'nin, bir süre önce Ankara'da evlendiği belirtildi.