19 Temmuz 2014 Cumartesi

AKP Selahattin Demirtaş’ı Da Beyaz Türk İlan Etti

AKP Selahattin Demirtaş’ı Da Beyaz Türk İlan Etti 
HDP-Halkların Demokratik Partisi'nın Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Türkiye halklarını kucaklayan söylemleri, Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan tarafından eleştirildi. Akdoğan, Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a, "Aday olmadan önce çok sert, hakaretvari açıklamaları vardı. Aday olunca söylemi değişti. Sanırsınız beyaz Türk" dedi.

Katıldığı bir televizyon programında HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ı eleştiren Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “Aday olmadan önce çok sert, hakaretvari açıklamaları vardı. Aday olunca söylemi değişti. Sanırsınız beyaz Türk, Nişantaşı'nın adayı. Düne kadar kendini yok sayan, görmezden gelen birçok kesimden ciddi destek var. Çünkü bir projenin parçası haline getirilmek isteniyor. Ben samimi bulmuyorum” diye konuştu 

Akdoğan, “Bizim yeni Türkiye dediğimizi, yeni yaşam olarak takdim etti. Çok konuşma yaptı ama içinde demokratik özerklik yoktu, neredeyse Kürt lafını telaffuz etmeyecekti. Daha ilk aşamada bu kadar kendine yabancılaşan bir aday, kendi kitlesine ve Türkiye’ye ne kazandırabilir? İnandırıcılık çok önemli bir şeydir. Aday olmadan önce çok sert, hakaretvari açıklamaları vardı. Aday olunca söylemi değişti. Sanırsınız beyaz Türk, Nişantaşı'nın adayı. Düne kadar kendini yok sayan, görmezden gelen birçok kesimden ciddi destek var. Çünkü bir projenin parçası haline getirilmek isteniyor. Ben samimi bulmuyorum. Siz o şehirde başka, bu şehirde başka konuşacaksınız, bu bir inandırıcılık sorunudur.” dedi.