Abdullah Uçmak Kimdir

Abdullah Uçmak Kimdir, Abdullah Uçmak Biyografisi,  abdullah uçmak kimdir, Abdullah Uçmak Kimdir Nerede Doğdu, Abdullah Uçmak Kimdir Hakkında Bilgi, Abdullah Uçmak İbrahim Tatlıses İlişkisi, Abdullah Uçmak Kim.

Abdullah Uçmak Kimdir
Abdullah Uçmak’ın hayatı Abdullah Uçmak kimdir İbrahim Tatlısesi Abdullah Uçmak mı Vurdu.
Son dakika haberi;

Kamuoyunda organizatör ve müzik yapımcısı Hasan Bora’nın adamı olarak bilinen Abdullah Uçmak, 1998′de Tatlıses’i öldürmek istemişti
Uçmak ile Tatlıses arasındaki husumet uzun yıllara dayanıyor. 1998 yılında, Tatlıses’in aracına pompalı tüfek ile saldırmak suçundan yargılanan Uçmak ve iki adamını, o dönemde İbrahim Tatlıses affederek tahliye olmalarını sağlamıştı. Uçmak ve Tatlıses barış yemeği yemişti.

3 AY ÖNCE CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI
Uçmak, 2002 yılında yine kalaşnikoflarla yakalanarak, Tatlıses’e silahlı saldırı düzenleyeceği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Uçmak’ın 6 ay önce Eylül ayında cezaevinden çıktığı belirlendi. Gözaltına alınan kişiler, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 3 gün boyunca sorgulanacak.
Çete lideri ve mafya olarak tanınan Abdullah Uçmak, Osmaniye Kadirli’de küçük çapta suç örgütleri kurarak tanındı.
Kardeşleriyle birlikte Kadirli’de adam dövmek ve haraç almak gibi suçlara adı karışan Uçmak, burada tutunamayınca yine ailesiyle İstanbul’a göç etti.
İstanbul’da da suç faaliyetlerini sürdüren Abdullah Uçmak, 20 gün önce cezaevinden çıktı.
2004 yılında çıktığı mahkemede İbrahim Tatlıses’i öldüreceği iddiasıyla yargılanan Abdullah Uçmak ve adamları duruşmada İbrahim Tatlıses’le aralarında yıllardır husumet olduğunu söylerken ünlü sanatçıya suikast hazırlığında olduğunu dogruladılar.
Uçmak, kendisini “Amacım İbrahim Tatlıses’i korkutmaktı. Ben yapmasaydım o beni vuracaktı” diye savundu.
Uçmak 90′lı yılların sonlarında Hasan Bora’nın azmettirdiği iddia edilen olayda bacağından vurulmuştu.

İŞTE ABDULLAH UÇMAK’IN UĞUR DÜNDAR’LA YAPTIĞI RÖPORTAJ
İbrahim Tatlıses’e suikast düzenlediği gerekçesiyle bu akşam 20 adamıyla gözaltına alınan Abdullah Uçmak 23 Ocak 1998′de Arena programında yapılan ropörtajda şok açıklamalarda bulunmuştu. Tatlıses’de yine aynı programda yapılan bir ropörtajda İddialara yanıt vermişti.
İşte Abdullah Uçmak ve İbrahim Tatlıses’le yapılan o ropörtajdan satır başları:
Muhabir: Tatlıses’e yapılan saldırıyı siz mi azmettirdiniz?
Uçmak: Olaydan haberim yok, ben Adana’daydım. Olayı yapanlar benim arkadaşlarım. Bu olayı gerçekleştirmeleri lazımdı. Belki de o olayda ölebilirdi. Yanında masum kişiler olduğu için arkadaşlarım o olayı sonuçlandırmamıştı. O iki arkadaşımızın kanını akıttı. Onun da kanının akması gerekir. Çıkıp televizyonda şov yaptı, ‘Ben vurdurdum’ diye. Bunların Hasan Bora ile aralarında husumet varmış. İftar zamanı Bora’nın yanına gitmiştim iftarı açmak için. İftara zaman kalmadan aşağıdan silah sesleri geldi. Aşağıya indiğimizde 4 adam silahlı şekilde ortalığa ateş ediyordu ve arkadaşlarımızı vurmuşlardı.
Muhabir:Bu saldırılar daha nereye kadar sürecek?
Uçmak: Onu Allah bilir, ta ki İbrahim Tatlıses’in kanı akana kadar. Onun ölüp olmayacağını Allah bilir. Sebepsiz yere iki adamı vurdurdu. Husumet varsa Hasan Bora’yı vur, ne diye masum insanları vurdururuyorsun. Sonra televizyonda çıyıor benim yeğenlerim var falan, herkesin kendine göre çevresi var.
Ben arkadaşlara sordum neden vurmadınız diye? Onlar da “Abi yanında bayan vardı vurmadık o nedenle sadece uyarı amaçlı ateş açtık” dediler.
Muhabir:Son nokta nerede olacak?
Uçmak: Bilmiyorum artık nerede olacak.
Tatlıses’in de etrafında silahlı adamlar var ne olacak?
İlk kanı kendileri akıttı ben kendisini tanımam. Biz kendisini sanatçı olarak biliriz. En azından bizden özür dileyebilirdi. Ama o televizyonlara çıkıp hava yaptı.
Muhabir: Neden sürekli silahlı geziyorsunuz? Benim bildiğim kadarıyla lakabınız Adanalı Apo neden böyle diyorlar size?
Uçmak: Muhakkaki başarılı olduğumuz bir yön var ki bize böyle lakap koymuşlar.

Hiç yorum yok :